Start w wyborach do sejmu

Dziś wypada Międzynarodowy Dzień Młodzieży.
Nie ma lepszej dla mnie daty po poinformować, że 15 października wystartuję do sejmu z list Trzeciej Drogi. Była to dla mnie trudna decyzja, którą jednak podjąłem z myślą o młodych ludziach. Z myślą o tym w jakim kraju będą żyła moja 7 letnia córka i 5 letni syn. Dokładnie 3 lata temu wstępowałem do ruchu Polska 2050 Śląskie z myślą, że zrobię wszystko by PiS odsunąć od władzy. Stąd moja decyzja o skorzystaniu z biernego prawa wyborczego.

Wierzę, że Polska 2050 to jedyna opcja, która myśli o przyszłych pokoleniach. Nie chce by moje dzieci spłacały długi po pokoleniu swoich rodziców i dziadków. Nie chcę by musiały walczyć o zasoby naturalne ze swoimi sąsiadami na skutek nadmiernej konsumpcji wcześniejszych pokoleń.

W starzejącym się społeczeństwie coraz trudniej będzie młodym ludziom przebić się ze swoją wizją świata, w którym chcą żyć. Dlatego już od dawna zabiegam o uwagę dla nich inicjując powstanie Młodzieżowa Rada Miejska w Czerwionce-Leszczynach.

Swoim startem chciałbym, by powiat rybnicki usłyszał, że jest alternatywa dla świata „dobra i zła” dwóch głównych partii. To droga rozmowy, szacunku i tolerancji.
15 października wybierzmy Trzecią Drogę!