Moje organizacje / Społecznie · 1 stycznia, 2021 0

Stowarzyszenie Luxtorpeda

W 2012 roku wraz z grupą znajomych postanowiliśmy założyć grupę biegową. Zainicjowałem wtedy cykl treningów biegowych, które rozpoczynały się przy UGiM Czerwionka-Leszczyny. Zebrało się wtedy 17 chętnych mieszkańców, którzy zostali założycielami Stowarzyszenia Grupa Biegowa Luxtorpeda. Była to pierwsza grupa, którą zjednoczyłem pod wspólnym szyldem. 27 Lipca 2012 organizacja została zarejestrowana w KRS i tym samym oficjalnie zaczęła istnieć.

Ja zostałem jej pierwszym prezesem, a funkcję tą pełniłem do 2020 roku. Był to okres ciężkiej ale satysfakcjonującej pracy. W tym czasie zorganizowaliśmy kilkanaście imprez biegowych. Wykreowaliśmy nasz sztandarowy „Bieg po moczkę i makówki”, który rozgrywany jest w Stanowicach. Drugą imprezą jest „Grill+Run=Fun”, który zmienił się w „Szychtę na Gichcie” czyli Ultramaraton rozgrywany w Palowicach. Zrealizowaliśmy wiele projektów sportowych, którymi aktywizowaliśmy mieszkańców gminy. Powołaliśmy „Młodą Luxtorpedę” czyli sekcję lekkoatletyczną dla młodzieży. Promowaliśmy wolontariat w gminie. Byłem współautorem kilkunastu projektów, które otrzymały dotację z urzędu gminy, Ministerstwa Sportu czy Narodowego Instytutu Wolności.

Bieg po moczkę i makówki- ekipa organizatorów i wolontariuszy. To zawsze najważniejsi ludzie na biegu.

Mają filozofią w prowadzeniu stowarzyszenia było jednoczenie ludzi wokół wspólnych wartości, pasji oraz zachęcenie ich do dzielenia się nią. Staramy się po dziś dzień angażować ludzi w pracę społeczną i rozwój poprzez wolontariat. Dzielimy się swoją pasją organizując biegi. Pomagamy również wykorzystując to co mamy czyli miłość do biegania, umiejętność organizacji imprez sportowych. Pokazujemy, że sport to doskonałe narzędzie edukacji, promocji regionu i tradycji, a także pomocy innym. Nasze zadania uległy rozszerzeniu więc zmieniliśmy również nazwę na „Stowarzyszanie Luxtorpeda”

Luxtorpeda to po dziś dzień najważniejsza organizacja w moim życiu. W 2020 roku przestałem być liderem organizacji. To również był cel, który sobie postawiłem. Przekazałem stery tak by organizacja nie odczuła mojego braku. Zrobiłem to z powodzeniem. Dziś Luxtorpeda działa na takim samym poziomie. Wierzę, że nowa Pani Prezes wniesie wiele świeżości w działania.

Zachęcam was do śledzenia, wspierania i działania w Stowarzyszeniu Luxtorpeda. Najprężniejszej organizacji w gminie Czerwionka-Leszczyny.