Ekośniadanie na trawie

W niedzielę 07.08 w parku dworskim w Czerwionce-Leszczynach (ul. Parkowa) odbędzie się Ekośniadanie. Wydarzenie ma na celu promocję ekologicznych postaw oraz integrację mieszkańców.

Koncepcja wydarzenia to forma ekośniadania na trawie. Wraz ze Stowarzyszeniem Polska 2050 zachęcam by ten niedzielny poranek spędzić wspólnie z rodziną, znajomymi czy sąsiadami i wspólnie zjeść posiłek. W tym celu zachęcają do zabrania kocy oraz swoich ulubionych przekąsek.

Zadbaliśmy oczywiście o liczne atrakcje i elementy edukacyjne. Odbędą się warsztaty ekologiczne dla całych rodzin w tematyce „Zero Waste„. Chętni będą mogli zrobić swój ogród w słoiku. Dla najmłodszy przewidziane są liczne atrakcje i konkursy z nagrodami. Zaplanowaliśmy również drobny zdrowy poczęstunek dla uczestników:

Zapraszamy wszystkich do aktywnego włączenia się w wydarzenie. Oprócz warsztatów, konkursów i atrakcji przygotujemy drobny, symboliczny, zdrowy poczęstunek.

W ramach ekośniadania będzie również możliwość wzięcia udziału w rożnych formach aktywności fizycznej. Wszystko zacznie się od wspólnej rozgrzewki fitness.

ekośniadanie na trawie plakat

Zorganizowana zostanie również strefa wymiany książek, roślin itp. Zachęcamy by podczas akcji podzielić się rzeczami, których już nie potrzebujemy, a mogą otrzymać drugie życie. W czasie trwania wydarzenia „Ekośniadanie na trawie” będzie możliwość wspólnego zadbania o otoczenie podczas akcji sprzątania śmieci.

Ekośniadanie częścią projektu „Nie (bądź) śmieć!”

Wydarzenie odbywa się w ramach projektu „Nie (bądź) śmieć!”, który dofinansowany jest ze środków Urzędu Gminy i Miasta Czerwonka-Leszczyny. Realizatorem projektu jest Stowarzyszenie Polska 2050, które już kilkukrotnie organizowało wspólne akcje ekologiczne jak sprzątanie tamy.

Partnerami Ekośniadania są stowarzyszenia Luxtorpeda i Aktywni Społecznie Czerwionka-leszczyny.

Projekt „Nie (bądź ) śmieć” realizowany jest na terenie gminy i w jego zakresie przewidziane jest:

🌿 organizacja dwóch ekośniadań (7 sierpnia i 3 września),

🌿 produkcja tabliczek do wiat śmietnikowych informujące o sposobie segregacji odpadów,

🌿 stworzenie 2 filmów edukacyjnych przez młodzież,

🌿 organizacja konkursu ekOskary.