Zgłoś dzikie wysypisko!

Stowarzyszenie Polska 2050 rozpoczyna obywatelski monitoring dzikich wysypisk. Wystarczy przesłać zdjęcie i informacje na temat nielegalnych wysypisk w Waszych okolicach.Akcja Polska 2050 ma na celu zgłaszanie nielegalnych wysypisk, których jak wszyscy wiemy, jest wszędzie sporo.

Jak zgłosić dzikie wysypisko?

Wystarczy wysłać zdjęcie na odpowiedni adres e-mail (adresy poniżej), podać dokładne miejsce, a lokalne ekipy zgłoszą je odpowiednim organom i będą monitorowały dalszy przebieg sprawy.

Gdzie zgłaszać?

  • Ruda Śląska – adres e-mail: polska2050rudaslaska@gmail.com
  • Świętochłowice, Chorzów, Siemianowice Śląskie – adres e-mail: polska2050chorzow.swie@gmail.com
  • Czerwionka-Leszczyny, Jejkowice, Gaszowice, Lyski i Świerklany – adres e-mail: rybnicki.polska2050@gmail.com

Przykładowe zgłoszenie

Jeden z mieszkańców Czerwionki-Leszczyn, Artur Gliwicki zgłosił wczoraj takie wysypisko. Jak opowiada – od razu po zgłoszeniu dostał informację zwrotną o przekierowaniu sprawy do właściwej jednostki (przy okazji dokonał weryfikacji procedur opisanych na miejskiej stronie www – już są nieaktualne).

Przykładowe zgłoszenie wygląda tak:

Zgłoszenie Pana Artura

Jak mówi Artur Gliwicki, członek Stowarzyszenia Polska 2050:

W ostatnim czasie widzę na lokalnych grupach sporo „zgłoszeń” nielegalnych wysypisk, jednak większość z nich trudno zidentyfikować lub potwierdzić. Z przesyłanych na grupach zdjęć wynika, że jest problem, ale dosłownie nikt nie podaje konkretnej lokalizacji. Zachęcam też Was do dokonywania zgłoszeń

Zadziałało!

Jak informuje Pan Artur, gdy przejeżdżał tamtędy wczoraj – miejsce zostało oczyszczone z odpadów.

Zdjęcie Pana Artura, po posprzątaniu terenu przez odpowiednie służby

Zachęcamy wszystkich, którzy publikują zdjęcia śmieci na lokalnych grupach w mediach społecznościowych o dokonywanie podobnych zgłoszeń.

Grafika: Polska 2050, zdjęcia: Artur Gliwicki