Posprzątaliśmy „tamę”!

Dziś rano członkowie i wolontariusze Stowarzyszenia Polska 2050 wraz z mieszkańcami posprzątali tamę w Czerwionce-Leszczynach.


Dziś członkowie , wolontariusze i mieszkańcy posprzątali zbiornik tama w Czerwionce-Leszczynach. Jak informuje lider Stowarzyszenia Polska 2050 powiatu rybnickiego i zarazem radny Czerwionki-Leszczyn, Michał Toman:

Zebraliśmy przez 2 godziny, blisko 7500 litrów odpadów. Dziękujemy mieszkańcom gminy, a także wolontariuszom Ruchu Polska 2050. Były wśród nas nawet osoby z Jejkowic i Żor!

Zdjęcia redakcji i mieszkańców

Łatwo nie było. Na szczęście nie zabrakło rąk do pracy. Około 20 osób postanowiło poświęcić niedzielny poranek na zrobienie czegoś pożytecznego. Mieszkańcy gminy bardzo często narzekają na wysypisko śmieci, właśnie w tym miejscu.

redakcja

Także nasza redakcja wzięła udział w sprzątaniu. Śmieci było sporo. Głównie to niestety butelki po alkoholu. Na miejsce przybyli członkowie Stowarzyszeń: Polska 2050, Luxtorpeda i Aktywni Społecznie ASy, radni Czerwionki-Leszczyn: Marcin Stempniak i Michał Toman, a także mieszkańcy.

Jak apeluje Michał Toman:

Apelujemy do mieszkańców, by teraz wszyscy dołożyli starań, by to miejsce takim pozostało. Nie bójmy się reagować, gdy ktoś zanieczyszcza to miejsce. Informujmy na bieżąco odpowiednie służby

Efekty dzisiejszej pracy widać „gołym okiem”. Przypominamy także o akcji „Zgłoś dzikie wysypisko„!

Śmieci zostaną wywiezione dzięki pomocy wicestarosty Marka Profaski.

Specjalne podziękowania dla Pani Joanny i Pana Adama za użyczenie busa, który bardzo pomógł w realizacji zadania.