Dobry Duch – sklep charytatywny

Zawodowo wybrałem niełatwą ścieżkę stworzenia przedsiębiorstwa społecznego, jakim jest Dobry Duch – sklep charytatywny i Fundacja Dobry Start.

W naszym Sklepie Charytatywnym oferujemy przedmioty, które otrzymaliśmy od naszych Darczyńców, a którym chcemy dać drugie życie. Kupując je, wspieracie misję Fundacji Dobry Start, która pomaga ludziom w potrzebie i edukuje ekologicznie. To świetny sposób na to, by zrobić coś dobrego dla siebie i innych – Darczyńcy mogą odliczyć 6% od podatku dochodowego PIT, a Klienci mogą nabyć wysokiej jakości produkty w niskiej cenie. Przede wszystkim jednak pomagamy naszym podopiecznym i Planecie, ograniczając nadmierną produkcję odpadów i wykorzystując rzeczy z drugiej ręki. Dzięki Darczyńcom już udało nam się wesprzeć kilka osób i zapobiec wyrzuceniu na wysypisko ponad 2000 przedmiotów. Dotychczas największą naszą akcją jest pomoc samotnemu, niepełnosprawnemu ojcu czwórki dzieci – Panu Wiesławowi, o którym możecie przeczytać tutaj. Współpracujemy także z miastem, biorąc udział w rewitalizacji terenów po byłej kopalni i odbierając część przedmiotów z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów, aby nie poszły na stratę.

Rozwijamy się i pomogliśmy już wielu osobom.

Siedziba znajduje się w Rydułtowach na ulicy Ofiar Terroru 76 (pod szybem Leon III). Otwieramy także drugi punkt w Rybniku na ul. Korfantego 11.

Na czym polega moja praca?

Robię wszystko – pomagam, przewożę towar, obsługuję klientów, remontuję, sprzątam, zarządzam, pozyskuję dotacje, organizuję ekologiczne wydarzenia…

Zapraszam do odwiedzenia nas. Kupując u nas wspieracie naszych podopiecznych, ekologię i własny portfel. Zachęcam do zajrzenia na Bazarek Dobrego Ducha oraz na stronę i FB.